بِسمِ اللهِ الرَّحمَنِ الرَّحِيمِ

 

سایت quranmahfel.com متعلق به جلسه قرآن محفلِ اُنس در شهر تورنتو می باشد.

 

معرفی جلسه قرآن محفلِ اُنس:

محفلِ اُنس به همت خودجوش جمعی از دانشجویان دانشگاه تورنتو در محفل خانه های دانشجویی واقع در مرکز شهر تورنتو برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ به محوریت جلسات تفسیر قرآن فعالیت خود را آغاز نمود.

در طول سالها متمادی این جلسات بصورت هفتگی و مناسبتی به طبع سلیقه و علایق دانشجویان برنامه های مذهبی و فرهنگی برگزار نموده است. این امر منجر به جذب دانشجوهای شهر تورنتو در دانشگاه های دیگر از جمله رایرسون و یورک شده است و هم اکنون از هر سه دانشگاه علاقه مندان به قرآن در جلسات شرکت کرده و بهره مند می شوند.

 

ماهیت و اهداف جلسه قرآن محفلِ اُنس:

محفلِ اُنس گروهی با محوریت اصلی دین اسلام و مذهب شیعه دوازده امامی می باشد. اعضا در باورها و اندیشه های مبتنی بر قرآن، سنت پیامبر اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) اشتراک دارند. گروه محفل انس تمام داوطلبانه و از هر لحاظ مستقل از هر نهاد و سازمان سیاسی اداری کشوری می باشد. این گروه از تمامی ابعاد یک گروه غیر انتفاعی می باشد و هیچ یک از اعضا نمی توانند سود مالی، مقامی، نامی، و اعتباری از این گروه ببرند.

هدف اصلی و حیاتی محفلِ اُنس ایجاد کانون آشنایی، دوستی، برادری بین اعضا و دانشجوها مذهبی در شهر تورنتو حول معارف قرآن کریم و اهل بیت علیهم السلام می باشد. ارتقا و تسهیل روحیه همفکری و همکاری و اشتراک گذاری تجارب و راهکارهای زندگی در شهر تورنتو جهت تجربه زندگی پویا و رو به رشد از دیگر اهداف این جمع می باشد.

اعضا در پایبندی و حفظ ماهیت و اهداف ذکر شده در بالا و همچنین قوانین جاری کشور کانادا به عنوان کشور محل اقامت اعضا اتفاق نظر داشته و در این راستا تلاش میکنند.

 

هدف از راه اندازی سایت:

به منظور تسهیل در هماهنگی، اطلاع رسانی و برگزاری جلسات قرآن در جمع دوستان محفلِ اُنس، که اولین و رکن اصلی این جمع دانشجویی می باشد، اقدام به راه اندازی این سایت شده است. در کنار برگزاری برنامه های هفتگی تفسیر قرآن و مناسبتی مذهبی فرهنگی، دو بخش نیازمندی ها و مقالات تازه وارد ها به قابلیت های سایت اضافه گردید.

 

نام گذاری سایت:

جلسه قرآن محفلِ اُنس که با نام Quran Session at Mahfel-e-Ons در زبان انگلیسی خوانده می شود. از این رو بطور مختصر از دو نام quran و mahfel از ابتدای دو بخش انگلیسی بعنوان اسم سایت استفاده گردید و نام quranmahfel برای سایت انتخاب شده است.

 

بخش های سایت:

سایت از یک بخش اصلی و دو بخش جانبی تشکیل شده است.

  1. جلسات قرآن و برنامه های مناسبی: این بخش به مدیره دوره ای جلسات قرآن این امکان را می دهد که پس از هماهنگی با افراد ارایه دهنده و میزبان به تنظیم و ارسال اطلاعیه برنامه های پرداخته. سایت پس از قرار دادن مطلب در سایت به ارسال آن به ایمیل اعضا و قرار دادن در شبکه های اجتماعی می پردازد.
  2. بخش مقالات تازه واردها: از آنجایکه محفلِ اُنس از دانشجوهایی ایرانی تشکیل شده که برای ادامه تحصیل به شهر تورنتو آمده اند کسب تجربه و به اشتراک گذاری تجارب با دیگر اعضا یکی از اولین و مهم ترین نیاز های این جمع می باشد. از این رو پس از مشاهده تجربه موفق تجربه نگاری پیرامون زندگی در شهرها در گروه های دانشجویی دیگر اقدام به قرار دادن صفحه مخصوص به این مقالات نموده. این صفحه با همت اعضا به مرور تکمیل و مطالب ارسال خواهد شد تا ان شاءالله دوستان دیگر ما در سالهای آتی که به شهر تورنتو سفر میکنند بتوانند از این مطالب استفاده نمایند.
  3. بخش نیازمندی ها: این بخش از ابتدا شکل گیری این جمع دانشجویی همواره مورد توجه بوده و از این رو در سایت هم به تعریف و اختصاص صفحه جداگانه برای این منظور توجه شده. هدف از این بخش ارسال نیازمندی های شخصی افراد در بین اعضا بوده که می تواند شامل خرید و فروش اجناس مصرفی و کاربردی زندگی مانند لوازم خانه، ماشین و غیره شود.

 

عضویت در سایت:

دسترسی به جزئیات جلسات قرآن و ثبت نام در برنامه ها مخصوص به اعضا سایت می باشد. اعضای جدید می توانند طی مراحل زیر عضو سایت جلسه قرآن گردند:

  1. ثبت نام در سایت
  2. منتظر دریافت ایمیل از طرف مدیر دوره ای به نشانی manager at quranmahfel dot com باشید. چنانچه ایمیلی دریافت نکردید میتوانید با مدیر مکاتبه کنید.
  3. شرکت در یکی از جلسات هفتگی قرآن
  4. تایید عضویت توسط مدیر دوره ای